• The Wonder

    The Wonder

    ★★★½

    The nickname “Nan” is super cute, but it’s also what I call my little Scouse grandmother.

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★★

    Be gay, do c̶r̶i̶m̶e̶ revenge.

  • 1408

    1408

    ★★★½

    Hotels are a naturally creepy place...

    Steve King really doesn’t like hotels, huh?

  • The Unholy

    The Unholy

    ★½

    When God builds a church, the devil builds a chapel next door.

    Comparing Mary-possessed Alice to Taylor Swift was surreal.

  • Entergalactic

    Entergalactic

    ★★★★

    Here for the dancing vaginas at the vagina party 👯

  • Blonde

    Blonde

    Hey Siri, how do I delete a film from my memory?

  • Sonic the Hedgehog 2

    Sonic the Hedgehog 2

    ★½

    I love you Ben Schwartz, but I do not love this franchise.

  • Elena

    Elena

    ★★★½

    ‘She's like that,' I answered. 'She's like that.‘

    One sentence to break my heart.

  • Mary Poppins

    Mary Poppins

    ★★★★★

    Mary Poppins, practically perfect in every way.

    Watched for my nickname-sake, Bert, on an anxiety-day.

  • Jackass: The Movie

    Jackass: The Movie

    ★★★

    I'm a complete fucking idiot.

    I could never relax if I were Bam’s parents.

  • See How They Run

    See How They Run

    ★★★½

    Saoirse!!!!! 🥰

  • Wendell & Wild

    Wendell & Wild

    ★★★½

    I will summon a demon and ask for more Henry Selick movies.