Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capturing the Killer Nurse

Capturing the Killer Nurse

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Elena

Elena

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snow-White

Snow-White

1933
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

The Scariest Story Ever: A Mickey Mouse Halloween Spooktacular

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Most Dangerous Animal of All

The Most Dangerous Animal of All

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Funeral Director

The Funeral Director

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pompeii

Pompeii

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Tarzan & Jane

Tarzan & Jane

2002
×
★½
Read the review Edit this entry