Sort by

I’m The Only Juan has logged 53 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
PTU

PTU

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Torque

Torque

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coastal Elites

Coastal Elites

2020
×
½
Read the review Edit this entry