Sort by

bestreal has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blow Dry

Blow Dry

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Head

Head

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Black Rift Begins to Yawn

A Black Rift Begins to Yawn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kenny Scharf: When Worlds Collide

Kenny Scharf: When Worlds Collide

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House Party

House Party

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zama

Zama

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bernie

Bernie

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cusp

Cusp

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Criminals

The Criminals

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Doublespeak

Doublespeak

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Like the Ones I Used to Know

Like the Ones I Used to Know

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry