Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Check the Store Next Door 2

Check the Store Next Door 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Losmen Bu Broto

Losmen Bu Broto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Thousand Days

A Thousand Days

2023
×
★★
Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★
Edit this entry  
31
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Suzume

Suzume

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
06
A Long Way to Go Home

A Long Way to Go Home

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Edit this entry  
26
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
16
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dear David

Dear David

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry