Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Dear David

    ★★★

  • A Long Way, Don't Forget to Go Home

    ★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Big 4

    ★★★

  • Like & Share

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Sacred 2

    ★★★½

  • Sri Asih

    ★★★

  • Suzume

    ★★★

  • Slumberland

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Qodrat

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • The Womb

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Lara Ati

    ★★★

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Mendarat Darurat

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Autobiography

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★½

  • The Invitation

    ★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Ivanna

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Cemara's Family 2

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Satria Dewa: Gatotkaca

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Father of the Bride

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Missing Home

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

    ★★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • KKN di Desa Penari

  • Anime Supremacy!

    ★★★

  • Crush

    ★★★