Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Abandoned

Abandoned

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skinner

Skinner

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shut In

Shut In

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swamp Water

Swamp Water

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady J

Lady J

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The River's Edge

The River's Edge

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Redneck

Redneck

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Code Name Banshee

Code Name Banshee

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death and Life of Bobby Z

The Death and Life of Bobby Z

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Inferno

Inferno

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Whole Shootin' Match

The Whole Shootin' Match

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Firepower

Firepower

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lies We Tell

Lies We Tell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Collide

Collide

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iceman

Iceman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year My Voice Broke

The Year My Voice Broke

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disturbing the Peace

Disturbing the Peace

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bones of Crows

Bones of Crows

2022
×
Edit this entry  
10
Coyote

Coyote

2022
×
Edit this entry  
09
A Man of Reason

A Man of Reason

2022
×
Edit this entry  
09
Pussy

Pussy

×
Edit this entry  
08
The Maiden

The Maiden

2022
×
Edit this entry  
08
To Kill A Tiger

To Kill A Tiger

2022
×
Edit this entry  
08
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
Edit this entry  
07
The End Of Sex

The End Of Sex

2022
×
Edit this entry  
07
Return to the Beloved

Return to the Beloved

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brother

Brother

2022
×
Edit this entry  
05
Pistol

Pistol

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Can She Bake A Cherry Pie?

Can She Bake A Cherry Pie?

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Fang

White Fang

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Ice

Black Ice

2022
×
Edit this entry  
30
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Hawthorn Tree

Under the Hawthorn Tree

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry