Sort by

Scott has logged 20 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hair

Hair

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Él

Él

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bob Dylan: Hard Rain

Bob Dylan: Hard Rain

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Gentle Woman

A Gentle Woman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Chambermaid

Diary of a Chambermaid

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
i ran from it and was still in it

i ran from it and was still in it

2020
×
Edit this entry  
10
The Canyonlands

The Canyonlands

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Society

High Society

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Making of Autumn Sonata

The Making of Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silence and Cry

Silence and Cry

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry