• Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Tsuzumi Mansion Arc

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Daft Punk: Epilogue

    ★★★★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Sweet Home

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Petrified Kusanagi

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Butcher

    ★★★½

  • Nostalgia Ciência: Onde Estão Todos os Alienígenas?

    ★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★

  • Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dorohedoro: Bonus Curse

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • An Afternoon at the Cinematheque

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

    ★★★

  • The Father

    ★★★★