• The Card Counter

    ★★★

  • My Brothers and I

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Cocoon

  • A Yellow Animal

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Son-Mother

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Atlantis

    ★★★½

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Nimic

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • La Belle Époque

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Olla

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★

  • Belonging

    ★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • School's Out

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Burning

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Climax

    ★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Butterflies

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Pity

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★½

  • It

    ★★

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Happy End

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Logan

    ★★½

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★