• Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★★

  • The Decline

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Paris Is Us

    ★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Money Trap

    ½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Maniac

    ★★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • 3 Faces

    ★★★★½

  • El Angel

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • What a Crush

    ★★

  • Faith Under Fire: The Antoinette Tuff Story

  • Mortal World

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Butterflies

    ★★★