BerekDarrow has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Joy Street

Joy Street

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
½
Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

(Tommy-Chat Just E-mailed Me.)

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Plants

The Secret Life of Plants

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sins of the Fleshapoids

Sins of the Fleshapoids

1965
×
★★½
Edit this entry  
27
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Quasi at the Quackadero

Quasi at the Quackadero

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Matrix III

Matrix III

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Edit this entry  
23
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Tommy

Tommy

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry