Sort by
  • FUNCTION

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Movie With Car

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • The Scratch Saga

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★½

  • Greener Grass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • The Mermaid

    ★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★½

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Thor

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • I Am Here....Now

    ½

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★