Sort by

berenike has logged 28 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Captain

The Captain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wuff

Wuff

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Motive

The Motive

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
The Cave

The Cave

2005
×
★½
Edit this entry  
10
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once

Once

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
02
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Edit this entry