Sort by

Ben has logged 183 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red River

Red River

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
14
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ricky Velez: Here's Everything

Ricky Velez: Here's Everything

2021
×
Edit this entry  
07
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

1932
×
★★★½
Edit this entry  
12
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry