Sort by

Benn has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Breaking up in Rome

Breaking up in Rome

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Balto

Balto

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ask Me If I Am Happy

Ask Me If I Am Happy

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
30
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her Blue Sky

Her Blue Sky

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ritorno al crimine

Ritorno al crimine

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Before We Go

Before We Go

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry