• Cinderella

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Falling Inn Love

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Domino

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Daffodils

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Creed II

    ★★★