baradetski has logged 497 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Solitary Acts (4, 5, 6)

Solitary Acts (4, 5, 6)

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Second Civil War

The Second Civil War

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The World

The World

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Secret Garden

The Secret Garden

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Vite

Vite

1969
×
★★★
Edit this entry  
16
August and After

August and After

2012
×
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Norbit

Norbit

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
Read prior review Edit this entry  
15
Heliography

Heliography

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Variations on the Same Theme

Variations on the Same Theme

1977
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rangeela

Rangeela

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Prelude

Prelude

1927
×
★★★★
Edit this entry  
09
Siddheshwari

Siddheshwari

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Caprice

Caprice

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Caprice

Caprice

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
An Image

An Image

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Edit this entry  
30
Flesh

Flesh

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kabhi Haan Kabhi Naa

Kabhi Haan Kabhi Naa

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Man Whose Life Was Full of Woe Has Been Surprised by Joy

A Man Whose Life Was Full of Woe Has Been Surprised by Joy

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Variations

Variations

1998
×
Edit this entry  
21
Another Life

Another Life

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The...Κόπανοι

The...Κόπανοι

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
The man who could not see far enough

The man who could not see far enough

1981
×
Edit this entry  
20
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
★★★★
Edit this entry  
18
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kristall

Kristall

2006
×
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Edit this entry