Sort by

Ben has logged 122 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry