• The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Kid

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½