Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Paradox

Paradox

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daylight

Daylight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pandora

Pandora

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Elsewhere - Alone in Africa

Elsewhere - Alone in Africa

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Biking Borders - eine etwas andere Reise

Biking Borders - eine etwas andere Reise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Predators

Predators

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Journey

The Last Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Doors

Doors

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry