• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Prehistoric Planet

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • Moon Knight

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Chair

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★