Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Greased Lightning

Greased Lightning

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★
Edit this entry  
17
An Audience with Mel Brooks

An Audience with Mel Brooks

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

Spider-Man: All Roads Lead to No Way Home

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Supermensch: The Legend of Shep Gordon

Supermensch: The Legend of Shep Gordon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
David Spade: Nothing Personal

David Spade: Nothing Personal

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Every Time We Say Goodbye

Every Time We Say Goodbye

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Game 6

Game 6

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Making Frankensense of Young Frankenstein

Making Frankensense of Young Frankenstein

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
The Woman in Red

The Woman in Red

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Stinks

Love Stinks

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
My Sweet Lord

My Sweet Lord

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Inside Jojo Rabbit

Inside Jojo Rabbit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nobody Knows Anything!

Nobody Knows Anything!

2004
×
★★
Edit this entry  
07
A Farewell to Ozark

A Farewell to Ozark

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jerrod Carmichael: Love at the Store

Jerrod Carmichael: Love at the Store

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
If God Is Willing and da Creek Don't Rise

If God Is Willing and da Creek Don't Rise

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
By Any Means Necessary: The Making of Malcolm X

By Any Means Necessary: The Making of Malcolm X

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Salt Fat Acid Heat

Salt Fat Acid Heat

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cry Freedom

Cry Freedom

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
The Bounty

The Bounty

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Knight of the Snow

The Knight of the Snow

1912
×
★★★
Edit this entry  
27
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1907
×
★★★
Edit this entry  
25
Lincoln: An American Journey

Lincoln: An American Journey

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Edit this entry  
22
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
One Week

One Week

1920
×
★★★
Edit this entry  
19
The Real Miyagi

The Real Miyagi

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★★
Edit this entry