• The Addams Family 2

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Nobody Has to Know

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Wildhood

    ★★★

  • Montana Story

    ★★½

  • Silent Land

    ★★

  • Come From Away

  • Attica

    ★★

  • Julia

    ★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • America: The Motion Picture

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • TINA

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Nian

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Jockey

    ★★

  • Mass

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Music

    ½

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Christmas Setup