Ben has logged 43 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War Machine

War Machine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Money Train

Money Train

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trance

Trance

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Handsome: A Netflix Mystery Movie

Handsome: A Netflix Mystery Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry