Ben has logged 424 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry