Sort by

Ben has logged 708 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
No Way to Treat a Lady

No Way to Treat a Lady

1968
×
★★½
Edit this entry  
28
The Sender

The Sender

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Novice

The Novice

2021
×
Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
½
Edit this entry  
24
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★½
Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Caught Up

Caught Up

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry