Daniel has logged 14 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry