Sort by

benhippers661 has logged 139 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Helpers

The Helpers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
M/S Gustloff

M/S Gustloff

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Britannic

Britannic

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Kidnapping Stella

Kidnapping Stella

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Imaginaerum

Imaginaerum

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★
Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Edit this entry  
29
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★
Edit this entry  
15
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★
Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Read the review Edit this entry