Sort by

Ben has logged 27 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Battlestar Galactica: Razor

Battlestar Galactica: Razor

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunters

The Hunters

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Men

The Devil's Men

1976
×
Read the review Edit this entry  
26
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Terror

The Terror

1963
×
★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Russian Revolution

The Russian Revolution

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★½
Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stalk of the Celery Monster

Stalk of the Celery Monster

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invisible Agent

Invisible Agent

1942
×
★★★
Edit this entry  
06
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Screamers

Screamers

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Robot vs. The Aztec Mummy

The Robot vs. The Aztec Mummy

1958
×
★½
Read the review Edit this entry