Sort by

Ben has logged 433 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Edit this entry  
26
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Europeans

The Europeans

1979
×
★★
Edit this entry  
23
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Rob Roy

Rob Roy

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hill

The Hill

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Edit this entry  
16
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Edit this entry  
08
Voyage to the Bottom of the Sea

Voyage to the Bottom of the Sea

1961
×
★★
Edit this entry  
07
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

1970
×
★★½
Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Edit this entry  
02
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fame

Fame

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Quest of Ernest Bliss

The Amazing Quest of Ernest Bliss

1936
×
★★½
Edit this entry  
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
★★★★
Edit this entry