Ben has logged 10 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
42

42

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry