• The Lovebirds

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Breakthrough

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½