Sort by
  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • A Hollywood Christmas

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Bad Seed Returns

    ★★½

  • High Noon on the Waterfront

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • All Man: The International Male Story

    ★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • The Northman

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • Peter von Kant

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Dean Martin: King of Cool

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Malignant

  • The Cursed

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Val

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Moxie

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Salt-N-Pepa

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★½

  • Spell

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Class Action Park

  • On the Trail: Inside the 2020 Primaries

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Hollywood

    ★★½

  • P.S. Burn This Letter Please

    ★★★★

  • East Lake Meadows: A Public Housing Story

    ★★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Dolly Parton: Here I Am

  • Cats

  • Black Christmas

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Going Attractions: The Definitive Story of the Movie Palace

    ★★★

  • Country Music

  • Knives Out

    ★★★★★