• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★

  • Halston

    ★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • There's No Place Like This Place, Anyplace

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The War with Grandpa

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★

  • A Christmas Wish

  • A Very Vintage Christmas

  • Christmas 9 to 5

  • Noelle

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Help Me I'm Dying

    ★★★½

  • VHYes

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • I Am Woman

  • The Laundromat

    ★½

  • Judy

    ★★★½

  • Clown

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½