• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Work It

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Holiday Rush

    ★★★

  • Benny Loves You

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Noelle

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Watchmen

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★