Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • WeCrashed

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Inventing Anna

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★½