Sort by

ben has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry