Sort by
  • Tabby McTat

    ★★

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • Beckham

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★½

  • The Killer

    ★★½

  • The Promised Land

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • I'm a Virgo

    ★★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Zone of Interest

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Champions

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • You People

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Sisu

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Man from Toronto

    ½

  • Hustle

    ★★★

  • ABBA Voyage

  • Elvis

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • The Five Devils

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Morbius

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Light Cemetery

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Vortex

    ★★★★