Sort by

Ben has logged 103 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Janes

The Janes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Own This City

We Own This City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry