Sort by

benhack has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emilie Muller

Emilie Muller

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bring Me the Head of Tim Horton

Bring Me the Head of Tim Horton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry