Isabelly has logged 11 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Edit this entry