Sort by

cassandra has logged 20 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★
Edit this entry  
19
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
Edit this entry  
18
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read other review Edit this entry