Sort by

isabella has logged 215 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fala Sério, Mãe!

Fala Sério, Mãe!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Prada to Nada

From Prada to Nada

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amanda & Jack Go Glamping

Amanda & Jack Go Glamping

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer in the City

Summer in the City

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Blood Relates Us

Only Blood Relates Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry