belial_carboni has logged 33 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spellcaster

Spellcaster

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dream Stalker

Dream Stalker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memorial Valley Massacre

Memorial Valley Massacre

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killing Birds

Killing Birds

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demonia

Demonia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Rock Nightmare

Hard Rock Nightmare

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Franky and His Pals

Franky and His Pals

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ozone

Ozone

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghoul School

Ghoul School

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Heritage

Dark Heritage

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Garden Tool Massacre

Garden Tool Massacre

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heart of Midnight

Heart of Midnight

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Munchie

Munchie

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terror Eyes

Terror Eyes

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Summer Camp Nightmare

Summer Camp Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry