belial_carboni has logged 14 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Troll

Troll

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vindicator

The Vindicator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry