belial_carboni has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slaughter Hotel

Slaughter Hotel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spider Labyrinth

The Spider Labyrinth

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Munchie

Munchie

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood and Lace

Blood and Lace

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Video Violence 2

Video Violence 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry