belial_carboni has logged 296 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Feeders

Feeders

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Massacre

Blood Massacre

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Galaxy Invader

The Galaxy Invader

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Screams

Night Screams

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pocket Ninjas

Pocket Ninjas

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Children

The Children

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Monster's Christmas

The Monster's Christmas

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disconnected

Disconnected

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellbent

Hellbent

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadly Daphne's Revenge

Deadly Daphne's Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Mom's a Werewolf

My Mom's a Werewolf

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenement

Tenement

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadly Games

Deadly Games

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mask of Satan

The Mask of Satan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iced

Iced

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Jitters

The Jitters

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry