Sort by

belial_carboni has logged 166 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Legacy

The Legacy

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightmares

Nightmares

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Echoes

Echoes

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell High

Hell High

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Demons

Black Demons

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Curtains

Curtains

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry