Sort by
  • The Crowded Room

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ½

  • Tom & Jerry

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Niall Horan: Live at the Royal Albert Hall

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Greyhound

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • One World: Together at Home

  • A Quiet Place Part II

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Imperfect

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½